دستگاه چسب بوتیل زن

دستگاه چسب بوتیل زن

دستگاه چسب بوتیل زن از دستگاه های پرکاربرد خط تولید شیشه دوجداره می باشد. بعد از مطالعه این صفحه، تمام اطلاعات مربوط به این دستگاه را خواهید آموخت تا بهترین تصمیم را برای خرید دستگاه با کیفیت بگیرید. چنانچه نیاز به مشاوره رایگان داشتید، می توانید با ما از طریق فرم آخر این صفحه در تماس باشید.

دستگاه چسب بوتیل زن

چرا به دستگاه چسب بوتیل زن نیاز است؟

در خط تولید پنجره دوجداره به منظور اتصال اسپیسر شیشه دوجداره از چسب بوتیل به عنوان چسب اولیه استفاده می کنند. اما نکته ی مهم در اتصال اسپیسر به شیشه دوجداره این است که اطراف شیشه، یعنی محلی که شیشه با اسپیسر درتماس است باید اتصال محکمی داشته باشد. این اتصال باید تا زمان زدن چسب ثانویه یا چسب پلی سولفاید استحکام خود را حفظ کند.

نرخ چسب زدن اسپیسر توسط این دستگاه می تواند تا مرز 50 متر بر دقیقه نیز باشد که این افزایش سرعت باعث افزایش نرخ تولید شیشه دوجداره شده و درنتیجه قیمت دستگاه بوتیل زن را توجیه می کند. نکته ی مهم دیگر اینکه در صورتیکه عملیات چسب زنی به صورت دستی انجام شود، آنگاه به دلیل عدم دقت در میزان چسب و یکنواختی آن در سطح اسپیسر، کیفیت و تمیزی کار تحویل شده به مشتری پایین تر می باشد.

چنانچه هنوز درباره نیاز خود به دستگاه چسب بوتیل زن مردد هستید فقط کافیست با کارشناسان ما در ماسن در ارتباط باشد. می توانید از طریق فرم پایین صفحه و یا راه های ارتباطی دیگر با ما تماس بگیرید. 

عملکرد دستگاه بوتیل زن

عملکرد دستگاه به این صورت است که اپراتور اسپیسر خم کاری شده را بر روی نوار نقاله (کانوایر) کوچکی که بر روی دستگاه حرکت می کند قرار می دهد. سپس اسپیسر با سرعت مشخص به سمت نازل های تزریق بوتل حرکت می کند. درهنگام نزدیک شده به دهانه ی نازل، سنسور هایی وجود دارند که حضور اسپیسر را فهمیده و فرمان تزریق چسب بوتیل از طریق PLC دستگاه صادر می شود. عمل تزریق چسب تا زمانی که سنسور اسپیسر را در جلوی خود حس کند انجام می شود و با اتمام عبور اسپیسر از جلوی آن، کار تزریق چسب پایان می یابد.

 اپراتور این عمل را برای دیگر اضلاع اسپیسر خم کاری شده انجام می دهد تا تمام اضلاع اسپیسر از دوطرف چسب کاری شود. در فیلم زیر می توانید نحوه ی عملکرد دستگاه چسب بوتیل زن را ملاحظه کنید. لازم به ذکر است که توسط این دستگاه امکان چسب زدن هر شکل چند ضلعی و دایره ای این وجود دارد. در ویدیو زیر می توانید عملکرد دستگاه را ملاحظه بفرمایید.

در خرید دستگاه به چه نکاتی دقت کنیم؟

نکاتی مهمی در هنگام خرید دستگاه بوتیل وجود دارد که قیمت دستگاه بوتیل زن را تحت تاثیر قرار می دهد. در زیر مهم ترین نکات در هنگام خرید دستگاه بوتیل چسب زن شیشه دوجداره را بیان می کنیم.

  • ابعاد اسپیسر قابل چسب کاری: معمولا دستگاه چسب بوتیل توانایی چسب زدن اسپیسر با پهنای 6 تا 24 میلی متر را دارا می باشند. نازل های تزریق چسب باید بر اساس پهنای اسپیسر تنظیم شوند. این تنظیم به کمک پدال پا به سرعت توسط اپراتور انجام می گردد. این امر یک ضرورت برای یک دستگاه مطلوب می باشد. عملیات تنظیم فاصله نازل برای اسپیسر با ارتفاع متفاوت نیز باید به درستی توسط دستگاه انجام شود. این تنظیم معمولا بین 5 تا 12 میلی متر ارتفاع نازل را تغییر می دهد.
  • سرعت حرکت اسپیسر نیز از نکات اساسی در انتخاب دستگاه چسب بوتیل می باشد. سرعت اسپیسر توسط نوار نقاله (کانوایر) که اسپیسر بر روی آن قرار دارد انتخاب می شود. معمولا در دستگاه های مختلف این عدد (سرعت حرکت اسپیسر) بین 5 تا 50 متر بر دقیقه متغیر می باشد. نکته مهم اینکه در صورتی که سرعت های بالا (50 متر بر دقیقه) توسط کاربر به دستگاه داده شود، امکان افت کیفیت چسب تزریق شده توسط دستگاه وجود دارد. لذا توصیه می شود در هنگام استفاده از دستگاه چسب بوتیل از توان حداکثری آن استفاده نشود تا کیفیت چسب زنی(منظور مقدار و یکنواختی چسب تزریق شده) افت پیدا نکند.
  • ظرفیت مخزن چسب بوتیل از دیگر نکات مهم در هنگام خرید دستگاه بوتیل چسب زن شیشه دوجداره است. ظرفیت مخزن در دستگاه های موجود در بازار تقریبا 7 تا 8 لیتر می باشد. همچنین مخزن باید توسط سیستم کنترل PLC دستگاه بصورت منظم و اتوماتیک (تایمر دار) گرم شود. همچنین باید امکان تغییر بازه های زمانی گرم شدن چسب توسط کاربر مهیا شود.
 
  • چسب زدن اسپیسر هایی که به صورت دایره ای خم کاری شده اند مشکل تر است. به همین منظور در دستگاه های باکیفیت رولر هایی تعبیه شده که امکان حسب کاری اسپیسر های دایره ای را آسان می کند. لذا چنانچه سفارش کارهای خاص زیادی دارید، یعنی سفارش هایی که در آن خم اسپیسر دایره ای نیاز است، آنگاه حتما به این نکته کوچک ولی بسیار مهم دقت کنید.
  • از ویژگی های دیگر یک دستگاه بوتیل استفاده از سنسورهایی تعیین سطح چسب در مخزن چسب بوتیل دستگاه می باشد. دستگاه باید به صورت پیوسته ارتفاع سطح چسب در مخزن چسب بوتیل را در نمایشگر نشان دهد تا قبل از خالی شدن کامل پر کردن مخزن چسب انجام شود. همچنین نمایشگر بهتر است فشار تزریق چسب بوتیل را نیز نشان دهد.
  • از آپشن های این دستگاه می توان به امکان تنظیم ارتفاع برای راحتی اپراتور اشاره کرد. این ارتفاع می تواند بین 650 تا 950 میلیمتر از سطح زمین متغیر باشد تا اپراتوربسته به قد خود آن را تنظیم کرده تا خستگی (بدون خم شدن) به حداقل ممکن برسد.
  • گارانتی و خدمات پس از فروش: با توجه به تجربه چند ساله فعالیت در این حوزه، حتما از تولید کننده دستگاه چسب بوتیل زن ایرانی خریداری کنید تا با خیال راحت از سرمایه گذاری خود در صنعت تولید درب و پنجره دوجداره نتیجه بگیرید و دغدغه و مشکلات مربوط به خرابی های جزئی دستگاه، خط تولید شما را متوقف نکند.

تیم ما به منظور مشاوره و معرفی شما به برترین دستگاه سازان ایرانی در این حوزه، شما را در این مسیر یاری خواهد کرد تا باکیفیت ترین دستگاه را با بهترین قیمت خریداری نمایید. همچنین با توجه به ارتباط گستره ی مجموعه ما با کارگاه های تولید درب و پنجره دوجداره و وارد کننده دستگاه های خط تولید شیشه دوجداره ، در صورت نیاز به دستگاه چسب بوتیل زن دست دوم یا دستگاه های خارجی با ما در تماس باشید.

برای اطلاع از قیمت دستگاه چسب بوتیل زن ، فروش دستگاه بوتیل زن دست دوم و دریافت مشاوره رایگان در این حوزه، می توانید از طریق فرم زیر سوالات خود را با ما در میان بگذارید. ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود. همچنین در صورت نیاز به طراحی و ساخت هر نوع دستگاه با ویژگی خاص، می توانید سفارش خود را با خیال راحت به ما واگذار کنید.

دستگاه چسب بوتیل زن