دستگاه تزریق رطوبت گیر شیشه دوجداره

دستگاه تزریق رطوبت گیر شیشه دوجداره

دستگاه تزریق رطوبت گیر شیشه دوجداره در خط تولید شیشه دوجداره کاربرد بسیاری دارد. در این مطلب، هر آنچه که درباره این دستگاه لازم است بدانید، به صورت کامل و واضح توضیح داده شده است. چنانچه نیاز به مشاوره رایگان در این خصوص داشتید، می توانید با ما از طریق فرم پایین این صفحه در تماس باشید. سوالات شما به سرعت پاسخ داده خواهد شد.

دستگاه تزریق رطوبت گیر شیشه دوجداره

چرا به دستگاه تزریق رطوبت گیر شیشه دوجداره نیاز دارید

بخار بین دو شیشه در پنجره دوجداره بعد از نصب آن نشان دهنده کیفیت پایین ساخت می باشد. این موضوع از آزار دهنده ترین مشکلات حین نصب پنجره دوجداره محسوب می شود. علت اصلی بخار بین دو شیشه در پنجره دوجداره ، عدم وجود ماده رطوبت گیر (سیلیکاژل) به میزان کافی در داخل اسپیسر آلومینیومی بین دو شیشه است. همچنین نبود شیار تخلیه آب باران یا راه آب باران (راه گاهی که در پروفیل پنجره دوجداره به منظور تخلیه آب باران تعبیه می شود) یا طراحی غیر استاندارد آن از دلیل دیگر این موضوع است.

بخار بین دوشیشه در پنجره دوجداره

 در خط تولید شیشه دوجداره جهت جلوگیری از بخار شیشه، درون اسپیسر آلومینیومی را از مواد رطوبت گیر پر می کنند. این فرایند قبل از فرایند چسب بوتیل زنی، توسط دستگاه تزریق سیلیکاژل (نام معادل دستگاه تزریق رطوبت گیر شیشه دوجداره ) انجام می گردد. در صورتی که سیلیکاژل در محل مناسب نگهداری شوند (محل مناسب محلی است که سیلیکاژل در مجاورت هوا قرار نداشته و رطوبت هوا را جذب نکرده باشد) و همچنین فرایند تزریق سیلیکاژل به درستی انجام شود (منظور اینکه مواد به میزان کافی در تمام طول اسپیسر تزریق شود) آنگاه می توان اطمینان حاصل کرد که احتمال بخار بین دو شیشه تا حد بسیار خوبی (نزدیک به صفر) کاهش یافته است.

دستگاه تزریق سیلیکاژل

جهت اطمینان از کیفیت انجام این عمل، از دستگاه تزریق سیلیکاژل استفاده می شود. با استفاده از دستگاه تزریق سیلیکاژل مواد رطوبت گیر یا همان سیلیکاژل در تمام طول اسپیسر به صورت یکنواخت و با تراکم مناسب پخش شده تا دغدغه مشکلات بخار شیشه به حداقل برسد. این کیفیت کار فوق العاده باعث شده تا اکثر کارگاه های تولید پنجره دوجداره اقدام به خرید دستگاه تزریق سیلیکاژل کنند تا رضایت مشتری را بهتر جذب نمایند.

ماسن

چنانچه هنوز درباره نیاز خود به دستگاه تزریق رطوبت گیر شیشه دوجداره مردد هستید فقط کافیست با کارشناسان ما در ماسن در ارتباط باشد. می توانید از طریق فرم پایین صفحه و یا راه های ارتباطی دیگر با ما تماس بگیرید. 

دستگاه تزریق نمگیر

عملکرد دستگاه تزریق نمگیر

عملکرد دستگاه تزریق نمگیر این گونه است که اپراتور اسپیسری که خم کاری شده است را در درون دستگاه تزریق نمگیر قرار می دهد. سپس با زدن دکمه ی استارت، دستگاه سیلیکا ژل پرکن شروع به کار می کند. ابتدا توسط دو مته بر روی دو ضلع اسپیسر به صورت همزمان سوراخ کاری شده، سپس سیلیکاژل توسط دستگاه سیلیکا ژل پرکن به درون اسپیسر تزریق می شود. کار اتمام تزریق، به صورت اتوماتیک توسط دستگاه تزریق نمگیر انجام می شود. به این صورت که در سنسورهای تشخیص میزان ماده رطوبت گیر داخل اسپیسر سیگنالی به کنترلر دستگاه ارسال نموده و PLC دستگاه سیلیکا ژل پرکن فرمان قطع تزریق را صادر می کند. بعد از این دستگاه به صورت خودکار سوراخ های انجام شده را با چسب بوتیل پر می کند تا سیلیکاژل از درون اسپیسر تخلیه نشود. در ویدیو زیر می توانید عملکرد دستگاه را مشاهده نمایید.

دستگاه تزریق نمگیر
دستگاه سیلیکا ژل پرکن

در هنگام خرید دستگاه تزریق سیلیکاژل باید به چه نکاتی دقت کنیم

نکاتی مهمی در هنگام خرید دستگاه تزریق سیلیکاژل وجود دارد که قیمت دستگاه تزریق سیلیکاژل را تحت تاثیر قرار می دهد. در زیر مهم ترین نکات را  جهت خرید دستگاه تزریق رطوبت گیر شیشه دوجداره بیان می کنیم.

  • نکته اول ابعاد اسپیسری است که دستگاه قابلیت تزریق ماده رطوبت گیر به داخل آن را دارد. ابعاد اسپیسر خمکاری شده (طول هر ضلع آن) می تواند از حداقل 250 میلیمتر تا حداکثر 2000 میلیمتر باشد. معمولا دستگاه سیلیکاژل پرکن قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد. به این صورت که برای پرکردن اسپیسرهای بلند هد دستگاه توسط یک سیلندر نیوماتیکی در ارتفاع حرکت می کند تا عملیات پرکردن سیلیکاژل در اسپیسر به راحتی انجام شود. پهنای اسپیر نیز می تواند از 6 تا 32 میلیمتر متغیر باشد.
  • مخزن سیلیکاژل دستگاه نمگیر پرکن باید مجهر به المنت باشد تا از گرفتن رطوبت هوا توسط سیلیکاژل ممانعت شود. همچنین سیستم کنترل دستگاه پرکن نمگیر باید به صورت دوره ای (تایمردار) مخزن را گرم کرده و آن را در یک دمای خاص نگه دارد تا از عدم نفوذ سیلیکاژل به درون آن اطمینان حاصل شود.
  • در دستگاه سیلیکاژل پرکن اتوماتیک با استفاده از ویبراتور (Vibrator) می توان مقدار بیشتری ماده رطوبت گیر به درون اسپیسر تزریق کرد. این مورد به عنوان آپشن در بعضی از دستگاه سیلیکاژل پرکن نیمه اتوماتیک دیده می شود. پیشنهاد ما استفاده از دستگاه سیلیکاژل پرکن با این ویژگی می باشد چرا که در طول زمان امکان تقلیل یافتن میزان رطوبت جذب شده توسط سیلیکاژل وجود دارد و در صورتیکه سیلیکاژل با تراکم بالا تزریق شده باشد، آنگاه کیفیت پنجره دوجداره در طول زمان تضمین می شود.
دستگاه سیلیکا ژل پرکن
  • گارانتی و خدمات پس از فروش: با توجه به تجربه چند ساله فعالیت در این حوزه، حتما از تولید کننده دستگاه تزریق رطوبت گیر شیشه دوجداره ایرانی خریداری کنید تا با خیال راحت از سرمایه گذاری خود در صنعت تولید درب و پنجره دوجداره نتیجه بگیرید و دغدغه و مشکلات مربوط به خرابی های جزئی دستگاه، خط تولید شما را متوقف نکند.

تیم ما به منظور مشاوره و معرفی شما به برترین دستگاه سازان ایرانی در این حوزه، شما را در این مسیر یاری خواهد کرد تا باکیفیت ترین دستگاه را با بهترین قیمت خریداری نمایید. همچنین با توجه به ارتباط گستره ی مجموعه ما با کارگاه های تولید درب و پنجره دوجداره و وارد کننده دستگاه های خط تولید شیشه دوجداره ، در صورت نیاز به دستگاه تزریق سیلیکاژل دست دوم یا دستگاه های خارجی با ما در تماس باشید.

برای اطلاع از فروش دستگاه تزریق سیلیکاژل ، موجودی دستگاه تزریق سیلیکاژل دست دوم و دریافت مشاوره رایگان در این حوزه، می توانید از طریق فرم زیر سوالات خود را با ما در میان بگذارید. ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود. همچنین در صورت نیاز به طراحی و ساخت هر نوع دستگاه با ویژگی خاص، می توانید سفارش خود را با خیال راحت به ما واگذار کنید.

دستگاه تزریق رطوبت گیر شیشه دوجداره