دستگاه شستشوی شیشه دوجداره

دستگاه شستشوی شیشه دوجداره

دستگاه شستشوی شیشه دوجداره اولین دستگاه در خط تولید شیشه دوجداره می باشد. با مطالعه این مطلب، شما همه آنچه که لازم دارید در مورد دستگاه شستشو شیشه دوجداره بدانید را خواهید آموخت. پس تا آخر همراه باشید و چنانچه نیاز به مشاوره رایگان داشتید، می توانید با ما از طریق فرم آخر این صفحه در تماس باشید.

چرا به دستگاه شستشوی شیشه دوجداره نیاز است

اگر تاکنون خط تولید پنجره دوجداره را از نزدیک دیده باشد، متوجه خواهید شد که از اولین دستگاه ها و شاید مهم ترین دستگاه ها در فرایند تولید شیشه دوجداره ، مرحله شستشوی شیشه دوجداره می باشد. اهمیت این دستگاه به این جهت مهم است که اگر شیشه دارای کوچک ترین لکه در سطح داخلی خود باشد، آنگاه دیگر امکان دسترسی به سطح داخلی آن برای تمیز کردن شیشه بعد از پایان عملیات تولید پنجره دوجداره (یا در صورت نصب در محل) وجود ندارد.

شستشو شیشه دوجداره

تجربه ما!

بارها مشاهده شده است که در بعضی از کارگاه های تولید شیشه دوجداره ، از روش های سنتی برای تمیز کردن شیشه استفاده می شود. این موضوع یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی است که در حین تولید مشاهده شده، چرا که تاثیر بسزایی در کیفیت نهایی یا به اصطلاح تمیز بودن کار دارد. علت این امر این است که در این روش، چون خشک کردن به روش اصولی (خشک کردن شیشه با باد در دستگاه شستشوی شیشه دوجداره) انجام نمی شود، لذا شیشه دارای لکه هایی است که بعد از اتمام کار و نصب آن، لکه شیشه به وضوح در معرض نور مشاهده شده و خبر از کیفیت پایین کار می دهد.

دستگاه خشک کن شیشه های شسته شده

این امر جدای وجود لکه های چربی است که به روش سنتی پاک کردن آن بسیار سخت می باشد و بعضا حتی پرز های پارچه نیز بر روی شیشه می ماند. اما در صورت استفاده از دستگاه به دلیل شیستشو با آب دمای بالا و استفاده از روش خشک کن با باد، تمامی مشکلات ذکرشده در فوق به کلی از بین خواهد رفت.

مزیت دیگر استفاده از دستگاه شستشوی شیشه دوجداره ، صرفه جویی در مصرف آب و افزایش نرخ شستشو و در نتیجه افزایش نرخ تولید می باشد بطوریکه سرعت شستشوی شیشه می تواند تا 15 متر بر دقیقه، صرف نظر از ارتفاع شیشه باشد. این نرخ شستشوی بالا کاملا قیمت دستگاه شستشو شیشه دوجداره را توجیه می کند.

دستگاه شستشو شیشه دوجداره

عملکرد دستگاه شستشو شیشه دوجداره

عملکرد این دستگاه به این شرح است، که ابتدا اپراتور شیشه را به صورت دستی یا با استفاده از گریپر شیشه در محل ورودی دستگاه قرار می دهد. در جلوی دستگاه دکمه هایی وجود دارد که با زدن دکمه شروع، شیشه توسط رولر ها به محل شستشو هدایت می­ شود. زمانی که شیشه وارد محل شد، شیشه توسط مواد شوینده و فرچه های ضد خش شسته شده و پس از آن آب کشی می شود.

. پس از این مرحه اطمینان حاصل می شود که شیشه بدون هیچ چربی و کثیفی وارد محل خشک کن می شود. در محل خشک کن، شیشه با وزش باد بدون لکه خشک شده و به محل خروجی دستگاه برده می شود. در پنل دستگاه کلید ها و نمایشگرهای دیگری نیز موجود می باشد که کارهای متفاوت انجام می دهند. از جمله روشن و خاموش کردن پمپ های آب و مواد شوینده، روشن و خاموش کردن بلورهای خشک کن، روشنو خاموش کردن المنت آب و باد، مشاهده دمای آب و… می باشد. در ویدیو زیر می توانید فرایند کار کردن دستگاه شستشوی شیشه دوجداره را مشاهده کنید.

در کل دو نوع دستگاه شستشوی شیشه آلات صنعتی وجود دارد:

از دستگاه شستشوی شیشه ایستاده عموما برای شستشوی شیشه پنجره دوجداره استفاده می شود. این درحالیست که از دستگاه شستشوی شیشه خوابیده یا دستگاه شستشوی شیشه افقی معمولا برای شستشوی شیشه سکوریت استفاده می گردد.

دستگاه شستشوی شیشه دوجداره

نرخ شستشو دستگاه ایستاده بالاتر از نوع افقی بوده و فضای کمتری را اشغال می کند، لذا در صورتیکه هدف شما شستشوی شیشه دوجداره است، لازم است تا از دستگاه شستشوی شیشه ایستاده استفاده کنید. در زیر می توانید تصاویر این نوع دستگاه ها را ملاحظه بفرمایید. بعضی از دستگاه شستشوی شیشه دوجداره ایستاده با پرس نیز موجود هستند که علاوه بر شستشو کار پرس اسپیسر را نیز انجام می دهند.

دستگاه شستشوی شیشه افقی

در خرید دستگاه شستشو شیشه دوجداره به چه نکاتی دقت کنیم؟

 • ابعاد شیشه قابل شستشو: معمولا تولید کنندگان این نوع دستگاه ها دستگاه های خود را در چند سری بسته به حداکثر ارتفاع شیشه قابل شستشو دسته بندی می کنند که با افزایش ارتفاع شیشه، قیمت دستگاه شستشوی شیشه دوجداره افزایش می یابد. به عنوان مثال دستگاه های یک تولید کننده به صورت 1.6 ، 2.3 ، 2.8 ، 3.3 بوده که هرکدام مربوط که حداکثر ارتفاع شیشه قابل شستشو به متر می باشد. همچنین ضخامت شیشه قابل شستشو نیز از عوامل مهم بوده که معمولا دستگاه شیشه شور دوجداره از 3 تا 19 میلی متر را شامل می شوند.
 • تعداد، نوع فرچه و تراکم پرز آن در انتخاب دستگاه موثر است. تعداد فرچه ها در رابطه ی مستقیمی با کیفیت تمیزکدن شیشه های چرب و کثیف دارد. معمولا در دستگاه های بازار از 3 تا 6 فرچه استفاده می شود. نکته ی بسیار مهم اینکه فرچه ها باید هیچ گونه خط و خشی بر روی شیشه ایجاد نکنند. این موضوع در شستشوی شیشه های رفلکس اهمیت ویژه ای دارد. فرچه هایی که تراکم پرز بیشتری دارند معمولا فرایند تمیز کردن شیشه را بهتر انجام می دهند.

معمولا در دستگاه شیشه شور دوجداره میزان فشاری (سایش) که فرچه ها به شیشه وارد می کنند قابل کنترل می باشد. نکته ی مهم دیگر اینکه اگر فرچه ها به درستی نصب نشده باشند، یعنی اگر میزان سایش در طول فرچه به صورت مساوی تقسیم نشده باشد، آنگاه عمر فرچه ها به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری دستگاه افزایش می یابد.

فرچه دستگاه شستشوی شیشه دوجداره
 • جنس بدنه ی دستگاه در محل شستشو و همچنین مخازن آب و شوینده باید از استیل ضد زنگ (Stainless Steel) باشد نه ورق های گالوانیزه. چراکه شدت خوردگی در این محل بسیار زیاد است. این موضوع در طول عمر دستگاه تاثیر بسیتر زیادی دارد. در ضمن بدنه قسمت ورودی و خروجی نیز باید از رنگ استاتیکی یا کوره ای استفاده شود. معمولا درجه رطوبت در کارگاه های تولید شیشه دوجداره زیاد است. این موضوع به روشنی در بدنه دستگاه شستشوی شیشه دوجداره دست دوم در کارگاه ها مشاهده می گردد.
 • دستگاه باید از فیلترهایی برای تمیز کردن آب استفاده کند. چراکه به مرور زمان این آب کثیف شده و اگر فیلتری استفاده نشود، شستشوی شیشه با کیفیت انجام نمی شود. همچنین استفاده از فیلتر برای هوای دمیده شده توسط فن های خشک کن ضروری می باشد.
 • استفاده از المنت برای مخزن آب یک اجبار می باشد. چرا که بهترین دما برای شستشوی و چربی زدایی شیشه 35 درجه بوده که این دما به ویژه در فصل زمستان بدون المنت گرم کن ممکن نیست. همچنین اولویت در انتخاب دستگاه، دستگاهی است که از سیستم پاشش پودری آب برای شستشو استفاده کند. کیفیت شستشو با استفاده از این سیستم مطلوب تر خواهد بود.
 • یکی از مهم ترین مشکلاتی که در بسیاری از دستگاه های شستشوی شیشه بازار به ویژه دستگاه های چینی نامرغوب دیده می شود این است که، دستگاه قادر به خشک کردن قسمت پایین شیشه نمی باشد. این امر به دلیل عدم طراحی درست نازل هوای خشک کن بوده، لذا حتما حتما در هنگام خرید به این مسئله دقت کنید چرا که در صورت عدم دقت مشکلات بسیاری خواهید داشت. بر حسب تجربه، پیشنهاد میکنیم دستگاه شستشوی شیشه دوجداره را انتخاب کنید که توان موتور فن خشک کن آن از 5 اسب بخار بیشتر باشد.
 • سیستم روشنایی در خروجی دستگاه از الزامات دیگر می باشد. توسط این سیستم روشنایی، فرایند کنترل کیفیت به منظور اطمینان از عدم وجود لکه در شیشه شستشو شده است.
 • غلتک های داخل دستگاه تاثیر بسزایی در سر و صدا و ارتعاش مجموعه دارند. در هنگام خرید از کیفیت غلتک ها اطمینان حاصل نمایید.
 • معمولا در انتهای خروجی دستگاه شستشوی شیشه ایستاده یک سنسور موقعیت وجود دارد که وظیفه آن جلوگیری از افتادن شیشه می باشد. یعنی زمانیکه سنسور حضور شیشه را متوجه شد، آنگاه PLC دستگاه فرمان خاموش شدن کانوایر خروجی را اعمال می کند.
 • اجزای متحرک دستگاه، به ویژه یاتاقان هایی که درمعرض رطوبت هستند، باید مطابق استاندارد انتخاب شده باشند تا در طول زمان باعث سایش، خوردگی و صدای جیرجیر نشود.
 • گارانتی و خدمات پس از فروش: با توجه به تجربه چند ساله فعالیت در این حوزه، حتما از تولید کننده دستگاه شستشوی شیشه دوجداره ایرانی خریداری کنید تا با خیال راحت از سرمایه گذاری خود در صنعت تولید درب و پنجره دوجداره نتیجه بگیرید و دغدغه و مشکلات مربوط به خرابی های جزئی دستگاه، خط تولید شما را متوقف نکند. تیم ما به منظور مشاوره و معرفی شما به برترین دستگاه سازان ایرانی در این حوزه، شما را در این مسیر یاری خواهد کرد تا باکیفیت ترین دستگاه را با بهترین قیمت خریداری نمایید.

برای اطلاع از قیمت دستگاه شستشو شیشه دوجداره ، فروش دستگاه شستشو شیشه دوجداره دست دوم و دریافت مشاوره رایگان در این حوزه، می توانید از طریق فرم زیر سوالات خود را با ما در میان بگذارید. ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود. همچنین در صورت نیاز به طراحی و ساخت هر نوع دستگاه با ویژگی خاص، می توانید سفارش خود را با خیال راحت به ما واگذار کنید.

دستگاه شستشوی شیشه دوجداره