دستگاه خم کن اسپیسر شیشه

دستگاه خم کن اسپیسر شیشه

دستگاه خم کن اسپیسر شیشه از ملزومات اساسی خط تولید شیشه دوجداره شناخته می شود. در این مقاله، قصد داریم تا شما را با هر آنچه که در مورد این دستگاه لازم است بدانید، آشنا کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید و چنانچه نیاز به مشاوره رایگان داشتید، می توانید از طریق فرم انتهای این صفحه با ما در ارتباط باشید.

چرا به دستگاه خم کن اسپیسر شیشه نیاز داریم؟

در خط تولید پنجره دوجداره برای ایجاد فاصله از اسپیسر شیشه دوجداره استفاده می­ شود. از آنجایی که ابعاد پروفیل های پنجره (یا درب) مطابق درخواست مشتری با ابعاد دقیق برش داده می شود، لذا باید اسپیسر آلومینیومی نیز با همان دقت بریده و خم کاری شود. این بدان معنی است که خم اسپیسر باید دقیقا در گوشه پنجره بنشیند. در صورتی که ابعاد برش و خم مطابق ابعاد پروفیل نباشد، علاوه بر مشکلات ساخت پنجره، باعث نشت گاز بین دو شیشه در پنجره های دوجداره به بیرون می گردد و درنتیجه پنجره ساخته شده عملکرد مطلوبی نخواهد داشت. همچنین با استفاده از این دستگاه، می توان به صورت میانگین تا 2000 فریم متوسط و بزرگ را در یک شیفت کاری 8 ساعته تولید نمود و لذا قیمت دستگاه خم کن اسپیسر شیشه در مقایسه با روش سنتی و غیر دقیق کاملا توجیه اقتصادی دارد.

دستگاه اسپیسر خم کن شیشه دوجداره

عملکرد خم کن اسپیسر

عملکرد دستگاه به این صورت می باشد که ابتدا اپراتور اسپیسر آلومینیومی شیشه دوجداره را در قسمت فید (Feed) دستگاه قرار می دهد. سپس ابعاد مد نظر را به دستگاه خم اسپیسر وارد می کند. وارد کردن اطلاعات ابعادی می تواند به صورت دستی از طریق صفحه نمایش لمسی (HMI) و یا از طریق انتقال با فلش (USB) به دستگاه انجام شود که در دستگاه خم کن اسپیسر شیشه فلش خور به دلیل انتقال ابعاد از فایل اکسل سرعت وارد کردن ابعاد بسیار بیشتر می باشد. این ابعاد می تواند از هر شکل هندسی از قبیل مربع، مستطیل، مثلث، دایره و چند ضلعی باشد. پس از وارد کردن اطلاعات عملیات خم کاری و برش به صورت کاملا اتوماتیک انجام می شود. همچنین دستگاه بصورت اتوماتیک با در نظر گرفتن پهنای اسپیسر، عملیان سوراخکاری به منظور تزریق نم گیر شیشه دو جداره را نیر انجام می دهد. در فیلم زیر این فرایند به خوبی نشان داده شده است.

در خرید و یا سفارش دستگاه اسپیسر خم کن به چه نکاتی دقت کنیم

بسته به اینکه دستگاه خم کن اسپیسر شیشه اتوماتیک است یا نیمه اتوماتیک و یا دستی شرایط می تواند متفاوت باشد. مهم ترین نکات عبارت اند از:

  • ابعاد پهنای اسپیسر قابل خم: بسته به طراحی دستگاه، ابعاد اسپیسر قابل خم توسط دستگاه می تواند از 6 تا 24 میلی متر متغیر باشد که این امر تقریبا تمام نیاز برای تولید پنجره دوجداره را فراهم می کند.
  • ابعاد فریم های قابل خم کاری: حداقل ابعاد پنجره برای ساخت معمولا 100 در 250 میلی متربوده و حداکثر ابعاد پنجره درصورتیکه از دو اسپیسر استفاده شود می تواند تا 2000 در 4000 میلی متر هم برسد.
  • دقت برش و خم: دقت دستگاه ها بسیار بالا بوده و در حدود نیم میلیمتر در طول های متوسط می باشد.
  • کیفیت خم: بسیاری از دستگاه خم کن اسپیسر شیشه موجود در بازار کیفیت خم مناسبی ندارند و باعث له شدگی و بعضا پارگی اسپیسر در هنگام خم کاری می شوند. این امر باعث می شود تا نم گیر تزریق شده در اسپیسر به بیرون نشت کرده و پنجره عملکرد مناسبی نداشته باشد.
  • در صورتی که بخواهید اسپیسر را به صورت دایره ای خم کنید، حداقل شعاع خم برای این منظور را باید در نظر بگیرید که این حداقل به طور معمول 200 میلیمتر می باشد.
  • ممکن است در هنگام خرید یا سفارش به شما گفته شود که دستگاه خم کن اسپیسر شیشه با متر دیجیتال موجود است. این نوع دستگاه در مقایسه با دستگاه تمام اتوماتیک نرخ تولید پایین تری دارند و کار کردن با آن ها کمی دشوارتر بوده و ضریب خطا را افزایش می دهند.
  • گارانتی و خدمات پس از فروش: با توجه به تجربه فعالیت در این حوزه، تا حد امکان از تولید کنندگان ایرانی این نوع دستگاه استفاده کنید تا با خیال راحت از سرمایه گذاری خود نتیجه بگیرید و دغدغه و مشکلات مربوط به خرابی های جزئی دستگاه، خط تولید شما را متوقف نکند. تیم ما به منظور مشاوره و معرفی شما به برترین دستگاه سازان ایرانی، شما را در این مسیر یاری خواهد کرد.

برای اطلاع از قیمت دستگاه اسپیسر خم کن و یا فروش دستگاه خم کن اسپیسر شیشه دست دوم و دریافت مشاوره رایگان در این حوزه، می توانید از طریق فرم زیر سوالات خود را از ما بپرسید. ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود. همچنین در صورت نیاز به طراحی و ساخت هر نوع دستگاه با ویژگی خاص، می توانید سفارش خود را با ما در میان بگذارید.

دستگاه خم کن اسپیسر شیشه